782414-2023 - ResultatSverige-Stockholm: IT-programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av IT-stöd för projektstyrning
Referensnummer: 3135/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett IT-stöd för Projektstyrning, Portfölj och Portal (IT-stödet) enligt upphandlingsdokumenten, där Leverantören ska tillhandahålla erforderliga licenser och ta ett helhetsansvar för nödvändiga åtgärder för utveckling och anpassning, samt service, support och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212331 Programvaruutvecklingstjänster för projektledning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen