782460-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: El-, vatten- och energiverk
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FS F01 Ubby Reinvestering
Referensnummer: UH-2023-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny 22/11 kV station med två 20 MVA transformatorer utanför tätbebyggt område ca 25 km norr om Stockholm.
Planerad tid för utskick av FFU 2023-04-28
Planerad sista dag för inlämning av anbud: 2023-05-28
Kontraktsform ABT06