See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pilen 5 SÄBO
Beskrivning: Delar av befintligt sjukhus ska byggas om till verksamhet för särskilt boende. I huvudsak gäller följande: Delar av våningsplan 2, 3, 4 och 5 berörs av entreprenaden och där ska bland annat skapas 24 st boenderum, lokaler för administration, installation av hiss, tillbyggnad av passage, orangeri och balkong. Projektet ska indelas i tre etapper för verksamhetens möjlighet till omflyttning under entreprenadtiden. Berörd bruttoarea är ca 3100 m2
Föregående meddelande: 508262-2022
Intern identifierare: TN 2021-0773
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000