782610-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skogsavverkning – Ramavtal avseende skogsavverkning och virkesförsäljning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende skogsavverkning och virkesförsäljning
BeskrivningRamavtalet avser försäljning av virke samt, efter avrop från Lunds kommun, mekaniserad och manuell avverkning och skotning med tillhörande arbetsmoment. Plantering, röjning och övrig skogsvård kan tillkomma liksom mindre underhållsåtgärder avseende t ex skogsvägar.
Intern identifierare23/223
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77210000 Skogsavverkning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000