2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vidvinkelkamera till ögonsjukvården
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av vidvinkelkamera avsedd för diagnostik och dokumentation av centrala och perifera delar av ögonbotten. Utrustningen ska placeras på ögonmottagningen vid Centralsjukhuset i Karlstad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vidvinkelkamera ögonsjukvård
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87623:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Serviceavtal.