2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service Storköksutrustning
Beskrivning: Kommunerna i Dalsland avser att handla upp ett ramavtal för årlig besiktning samt service och underhåll av befintlig, men även ny storköksutrustning som kan komma att anskaffas under ramavtaletstiden. Färgelanda kommun samordnar upphandlingen för kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda och Mellerud. Vi garanterar inga inköpsgarantier eller avropsvolymer för ramavtalet. Vi söker en leverantör för hela uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121200:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning