See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal markprojektering inom tomtmark
Beskrivning: Norrköpings kommun, upphandling- och inköpsenheten (inköpscentral) inbjuder er att lämna anbud på ramavtal tekniska konsulttjänster inom område markprojektering inom tomtmark. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95315:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster