2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI/Informationsförfrågan om installation och service av storköksutrustning
Beskrivning: RFI:n syftar till att undersöka potentiella leverantörers intresse och förmåga att åta sig uppdraget samt undersöka vilka krav på tjänsten som anses rimliga. Uppdraget omfattar installation, service och reparation av storköksutrustning i kommunens skolkök, kök på boenden mm. En upphandling planeras i syfte att teckna avtal med flera aktörer på marknaden. Svar som lämnas kommer att används för att se över Lunds kommuns behov i relation till vilka förutsättningar det finns på marknaden.
Intern identifierare: KS 2024/1292
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51500000 Installation av maskiner och utrustning