782838-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Besiktning av hissar och motordrivna anordningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning av hissar och motordrivna anordningar
BeskrivningDenna upphandling avser besiktningsmän för besiktning av hissar och motordrivna anordningar för AB Svenska Bostäder med dotterbolag. Avtal avses att tecknas med en leverantör.
Intern identifierareSB 2023/807
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBesiktning av hissar och motordrivna anordningar