78293-2020 - ÄndringSverige-Avesta: Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - Tekniska konsulter brandskyddsingenjör Gamla Byn AB, Avesta Industristad AB
Referensnummer: 2019-000024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten skall handlägga, projektera och redovisa handlingar med hjälp av relevanta program, inom kalkyl, office och CAD inom respektive fackområde. Konsulten skall ansvara för upprättande av normenliga ritningar, tekniska beskrivningar, kalkyler och beräkningar.