783291-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transport och omhändertagande av avfall, Avfall till förbränning och deponi - Nordanstigs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och omhändertagande av avfall, Avfall till förbränning och deponi - Nordanstigs kommun
BeskrivningNordanstigs kommun upphandlar transport och omhändertagande av avfall i två anbudsområden; avfall till förbränning och deponi.
Intern identifierare14283
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTransport och omhändertagande av Restavfall, grovavfall till förbränning
BeskrivningTransport och omhändertagande av Restavfall, grovavfall till förbränning
Intern identifierareTransport och omhändertagande av Restavfall, grovavfall till förbränning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTransport och omhändertagande av deponi
BeskrivningTransport och omhändertagande av deponi
Intern identifierareTransport och omhändertagande av deponi