2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stamvedsflis
Beskrivning: Munkedals kommun har för avsikt att upphandla träflis (stamvedsflis) för leverans till värmeanläggning på Munkedals Utvecklingscentrum i Dingle med en säsongsförbrukning om ca 2800 m3 per år. Syftet är att ingå ramavtal för succesiva avrop under avtalstiden. I ramavtalet fastställs samtliga villkor för avrop. Avropsvolymen från ramavtal styrs av det faktiska behovet och kan variera över tid. Beräknad volym för utvärdering gäller utan förbindelse och kan både över- och underskridas. Anbudsgivaren förbinder sig att leverera det verkliga behovet.
Intern identifierare: 2023-171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000