See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städning och underhåll av återvinningsstationer
Beskrivning: UM har från och med den 1 januari 2024 ansvar för att samla in förpackningsavfall från hushåll. UM kommer att uppfylla sitt ansvar bland annat genom att tillhandahålla insamling via återvinningsstationer. UM har därmed ett behov av städning och underhåll av återvinningsstationer där av denna upphandling som avser kontrakt för städning och underhåll vid återvinningsstationer inom Vänersborgs kommun.
Intern identifierare: Dnr. 2023/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000