78346-2026 - Resultat
Sverige – Motordrivna rullstolar – Elrullstolar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elrullstolar
Beskrivning: Upphandlingen avser Elrullstolar för Region Blekinge, Region Halland och Region Skåne.
Intern identifierare: 2024-O001365
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet Förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193121 Motordrivna rullstolar
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000