See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Handledning till skolsköterskor inom EMI, barn- och elevhälsan
Beskrivning: Uppdraget innefattar stöd både i enskilda elevärenden och generella arbetsrelaterade frågor, inklusive hantering av arbetsrelaterad stress. Skolsköterskorna kommer i förväg att ha identifierat specifika ärenden där de önskar stöd. Handledaren ska tillhandahålla en teoretisk bakgrund till grundproblematiken, exempelvis psykoedukation kring ångest eller liknande ämnen.
Intern identifierare: KFKS-2024-01029
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
Ytterligare klassificering (cpv): 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Handledning till skolsköterskor inom EMI, barn- och elevhälsan