783501-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitektoniska konsulttjänster – Eriksdalsbadet, generalkonsult för utredningsuppdrag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEriksdalsbadet, generalkonsult för utredningsuppdrag
BeskrivningUppdraget avser ett generalkonsultuppdrag för framtagande av utredning samt volymstudier som underlag för kommande utredningsbeslut avseende Eriksdalsbadets framtid.
Intern identifierareFSK 2024/667
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71314100 Tjänster på elområdet, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEriksdalsbadet, generalkonsult för utredningsuppdrag