2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Rörinstallationer - Lund, Malmö, Alnarp
Beskrivning: Ramavtal som avser rörarbeten i beloppsspannet 0-10 mnkr per avrop (förnyad konkurrensutsättning mellan 3-10 mnkr), på Akademiska Hus fastigheter i Lund, Malmö och Alnarp. Avtalet avser alla typer av rörarbeten/-entreprenader i detta beloppsspann.
Intern identifierare: 24/220
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45332000 VA- och dräneringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000