2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av markskötsel Örebro slott
Beskrivning: Statens fastighetsverk (SFV), förvaltningsområde Uppsala inbjuder till anbudsansökan för utförande av markskötselentreprenad för Örebro slott, Örebro Aktuellt uppdrag/entreprenad omfattar vård och skötsel av vegetationsytor och hårdgjorda ytor, renhållning, snöröjning och tillsyn på en markareal på ca 2800 kvm. Utförandet av entreprenaden kräver god kunskap och erfarenhet från uppdrag i publika miljöer och kulturhistoriskt känsliga miljöer.
Intern identifierare: 23/92
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: SE bifogade dokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000