2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkspridning i Göteborgsregionen
Beskrivning: Kalkspridning för år 2024 med möjlighet till förlängning 1+1 år. Göteborgsregionens kommunalförbund (GR) har uppdrag att administrera kalkning av sjöar och våtmarker för att motverka försurningens effekter på flora och fauna i sjöar och vattendrag inom tio kommuner i Göteborgsregionen.
Intern identifierare: 23/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60400000 Flygtransport, 60600000 Transport på vattenvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000