783714-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg för handikappade – Drift av Fjärdingsmansvägens gruppbostad
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift av Fjärdingsmansvägens gruppbostad
BeskrivningVård- och omsorgskontoret bjuder in till anbudslämning avseende uppstarten och driften av Fjärdingsmansvägens gruppbostad i Sollentuna kommun. Det kommer vara en nybyggd gruppbostad med planerad driftstart under hösten 2025. Upphandlingen omfattar ett helhetsansvar dygnet runt, årets alla dagar för upp till 6 personer, beviljade insatsen bostad med särskilt stöd och service enligt LSS. Observera att frågor inte besvaras under perioden 2024-12-20 till 2025-01-06. Varmt välkomna med ert anbud! Vänliga hälsningar genom inköpsenheten, Catharina Monstein
Intern identifierareVON-2024/00203
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenSocial tjänst, drift av gruppbostad för vuxna som omfattas av LSS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppstart och drift med helhetsansvar dygnet runt, årets alla dagar för upp till 6 personer enligt insatsen bostad med särskilt stöd och service enligt LSS. Observera att frågor ej besvaras under perioden 2024-12-20 till 2025-01-06
Intern identifierareDrift av Fjärdingsmansvägens gruppbostad