2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av kadaver
Beskrivning: Uppdraget omfattar samordning för transport av kadaver samt administration av stöd för de extra kostnader som uppstår vid transporter av kadaver från självdöda eller avlivade djur. Leverantören ansvarar för att stödet täcker de extra kostnader som uppstår i samband av transport av djurkadaver från lantbruksföretag i norra Sverige.
Intern identifierare: 6.3.11-16650/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 33942000 Kadavertransportörer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000