See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster för Stenungsunds Kommun
Beskrivning: Stenungsunds kommun med bolag bjuder in till anbudsgivning i upphandling av Revisionstjänster. Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör för uppdrag som sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av kommunens verksamheter, sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna i de kommunala bolagen samt lagstadgad revision i kommunens bolag (yrkesrevision). I upphandlingen ingår även visst administrativt stöd.
Intern identifierare: 2025-738
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000