See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop detaljprojektering utbyggnad Tronebacken och Torvemyr
Beskrivning: Detaljprojekteringsarbetet som skall leda till utbyggnad av bostadsgator utbyggnad av allmänplats mark, utbyggnad av VA, el och fibernät, dagvattendammar, förberedande arbeten på kvartersmark och detta enligt Detaljplanerna NORRA TRONEBACKEN Lyse- Fiskebäck 2:10 m. fl. samt TORVEMYR ETAPP 2 del av SKAFTÖ-BACKA3:351 M.FL.
Intern identifierare: SBN2023-762
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Avrop i dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000