2. Förfarande
Förfarande
Titel: Interna transporter, bränsletransporter Dåva
Beskrivning: I uppdraget interna transporter ingår mottagning och kontroll av bränsleleveranser (biobränsle och avfall) och lagerhantering (stackning, leverans till anläggning, lagerflyttar, bränsleberedning, med mera). Utöver detta tillkommer brandbevakning och traktorarbete så som snöröjning, sopning, isrivning, sandning, lastning och transport av restprodukter/avfall mm. Umeå Energi söker en leverantör som med engagemang och känsla för uppdraget klarar av att utveckla och optimera utförandet under hela ramavtalsperioden.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118924:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90512000 Avfallstransport