See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Processkemikalier, ramavtal, sala kommun
Beskrivning: 7 anbudsområden på processkemikalier som kommer att användas i vatten till kommunens reningsverk.
Intern identifierare: 2024/956
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Processkemikalier för vattenrening
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran & Kvalificering
Beskrivning: Leverans av kemikalier
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 1 - Järn(III)klorid
Beskrivning: Ramavtal
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 2 - Polyaluminiumklorid
Beskrivning: Ramavtal, se underlag
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Grupp 3 - Etanol
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Grupp 4 - Anjonisk polyakrylamid
Beskrivning: leverans av kemikalier till Sala Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Grupp 5 - Katjonisk polyakrylamid
Beskrivning: processkemikalier till Sala Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Grupp 6 - Kalciumnitrat 45%
Beskrivning: processkemikalier till Sala kommun
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Grupp 7 - Natriumhydroxid (32% samt 25%)
Beskrivning: Processkemikalie till Sala Kommun