784268-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling – Synhjälpmedel Glasögonglas och bågar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSynhjälpmedel Glasögonglas och bågar
BeskrivningSynhjälpmedel Glasögonglas och bågar för syncentralsverksamhet
Intern identifierareUPPH2023-00353
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativense upphandlingsdokumentet