2. Förfarande
Förfarande
Titel: Meddelande om frivillig förhandsinsyn avseende underhåll och support för Heroma
Beskrivning: Solna stad har bedömt att det endast är CGI som har möjlighet att erbjuda efterfrågad tjänst då CGI äger och leverera Heroma till staden idag. Service- och support av Heroma kräver fullständig tillgång och kännedom till systemet, vilket innebär att det endast är nuvarande leverantör som kan erbjuda denna tjänst.
Intern identifierare: KS/2023:371
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000