2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal (för truckverkstaden)
Beskrivning: Uppdraget omfattar schemalagd förebyggande underhållsservice och reparationer av maskiner enligt bifogad maskinlista samt i förekommande fall reparation av skador på dessa maskiner. Uppdraget genomförs idag med tre servicetekniker som arbetar heltid med beställarens maskiner. Bemanningen uppskattas fortsatt till tre servicetekniker på heltid. Uppdraget kommer till största del att utföras på beställarens anläggning i Halmstad men kan komma att stundtals även utföras på Beställarens anläggning i Varberg.
Intern identifierare: 116-2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000