See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Torkdukar/Tvättlappar
Beskrivning: Upphandlingen avser förse Region Östergötlands olika enheter och vårdavdelningar med torkdukar/ tvättlappar. Följande anbudsområden efterfrågas: 1. Torkduk instrument.2. Torkduk operation3. Torkduk allmän4. Tvättlapp/Torkduk extra mjuk5. Torkduk mikrofiber6. Tvättlapp/Torkduk 6-lag, c-vikt
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30199000 Pappersvaror och övriga föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Torkduk instrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39514500 Tvättlappar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Torkduk operation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Torkduk allmän
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tvättlapp/Torkduk extra mjuk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Torkduk Mikrofiber
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Tvättlapp/Torkduk 6-lag, C-vikt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115165:Lot:6