See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolktjänster
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka verksamheterna i Ängelholms kommun och AB Ängelhomlmshems behov av förmedling av tolk för distans- och kontakttolkning till och från det svenska språket inklusive akuttolkning. Omfattningen inkluderar förmedlingstjänst, administration och samordning av uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tolktjänster (beställning inkom 231129)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92752:Lot:1