See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grundvattenkonsult 2024
Beskrivning: Uppsala Vatten och Avfall AB avser upphandla ett ramavtal för geohydrologiska konsulttjänster i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: UVA-2024-00440
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 41100000 Naturligt vatten, 41110000 Dricksvatten, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000