7846-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Kuvöser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvårdskuvöser
Referensnummer: UPPH2022-00234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33152000 Kuvöser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser öppenvårdskuvöser till Region Uppsala. Kuvöserna kommer att användas på fullgångna såväl som underburna barn.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-10-31 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen