784709-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordonsförsäkringar – Fordonsförsäkring Luleå kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFordonsförsäkring Luleå kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar fordonsförsäkring för Luleå kommuns hela fordonsflotta.
Intern identifierareKLF 2023/1633
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar, 66514100 Försäkringar med anknytning till transport, 66516100 Ansvarsförsäkringar för motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFordonsförsäkring Luleå kommun
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet ger beställaren möjlighet att förlänga tecknat avtal med ett (1) + ett (1) årsvisa förlängningar, dock längst t.o.m. 2029-03-31