2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städning och skötsel av grönytor
Beskrivning: Sorsele kommun och Sorselebo AB inbjuder till anbudsgivning avseende städning och skötsel av grönområden och parker samt offentlig renhållning enligt underlag. Sorselebo och kommunen avser teckna varsitt kontrakt med samma leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103248:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster