78475-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Motordrivna rullstolar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elrullstolar 2018
Referensnummer: HMS 1706-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193121 Motordrivna rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av elrullstolar:
Inomhusanvändning A
Begränsad utomhusanvändning B
Generell utomhusanvändning C
Skotrar B och C