2. Förfarande
Förfarande
Titel: .
Beskrivning: .
Typ av förfarande: Konkurrensutsatt anbudsförfarande (artikel 5.3 i förordning 1370/2007)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Karaktär på transporttjänster: Tjänster avseende sjötransport och transport på inre vattenvägar
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pendelbåtstrafik linje 89 Klara Mälarstrand (Stockholm)- Tappström (Ekerö)
Beskrivning: Pendelbåtstrafik linje 89