78489-2024 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – Ramavtal Skogliga Entreprenader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Skogliga Entreprenader
BeskrivningNi är härmed inbjudna till upphandling av entreprenader för skogligt underhåll av Vattenfall Eldistributions ledningsgator i Sverige. I enlighet med tidigare prekvalificering i Achilles skickar vi nu ut förfrågningsunderlag. Eftersom det är första gången som vi upphandlar ett ramavtal för skogliga entreprenader, så ber vi er läsa förfrågningsunderlaget noga och återkomma med frågor vid eventuella oklarheter.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titelxxx
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88983:Lot:1