78521-2020 - ResultatSverige-Luleå: Underhåll av bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtvätt av säten för Luleå Lokaltrafiks bussar
Referensnummer: KLF 2019/1237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50113200 Underhåll av bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänst för kemtvätt av säten för Luleå Lokaltrafik AB:s bussar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39111000 Säten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen