78532-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kyl- och frysutrustning – Vitvaror - leverans, service och underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVitvaror - leverans, service och underhåll
BeskrivningKöp, installation och service av vitvaror till personalrum, lägenheter och även till äldreboende. Vitvarorna gäller inte storköksmaskiner.
Intern identifierareKLF 2025/97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42513000 Kyl- och frysutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVitvaror - leverans, service och underhåll