Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bankupphandling
Referensnummer: KS 2023/0436-973
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser banktjänster, koncernkontosystem och andra finansiella tjänster, för Tanums kommun och bolagen Tanums Bostäder AB och Tanums Hamnar AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen