2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-Arbetsplats
Beskrivning: Sollentuna kommun ska upphandla leverans samt hantering av IT-arbetsplatser. I tjänsten ingår hårdvara, införande, support inklusive dess livscykelhantering samt tillhörande tjänster m.m.
Intern identifierare: KS-2025/00211
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237200 Datortillbehör, 30237460 Tangentbord till datorer, 51611000 Installation av datorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: IT-Arbetsplats