See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medicingivare
Beskrivning: Falkenbergs kommun och Hylte kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende medicingivare. Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: IU24-16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000