Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd gällande ledarskapsutveckling
Referensnummer: KS/2017:623-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att lämna anbud avseende ramavtal för konsultstöd gällande ledarskapsutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser utveckling och genomförande av del tre i kommunens ledarutvecklingsprogram, programmet "Länkande ledarskap 2.0". Programmet kommer att utvecklas i samarbete med vinnande anbudsgivare och ska bestå dels av utvecklingsinsatser för samtliga kommunens chefer, dels av ett utbud av olika mer specialanpassade insatser.