2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknikertjänster inom fastighetsnätverk m.m.
Beskrivning: Linköpings Kommun, inbjuder ert företag att lämna anbud i upphandling för Teknikertjänster inom fastighetsnätverk så som Installation av fastighetsnät inkl. fiber och TP, Wifi, Elinstallationer, samt telefoniarbeten. Samtliga villkor för avrop/beställning är fastställda i avtalet. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings Kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com. Ytterligare information om Linköpings Kommun och vår verksamhet finns på www.linkopings.se.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning