2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidstjänster PA Fogelströms gymnasium
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tillagning i leverantörens eget tillagningskök, leverans av varm skollunch i kantiner till skolans mottagningskök samt servering och drift av mottagningsköket. För närvarande serveras i genomsnitt 560 måltider per dag under läsårets 173 dagar.
Intern identifierare: UTBF-PAF 2026/1
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Bilaga 2 Sociala och andra välfärdstjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Måltidstjänster PA Fogelströms gymnasium