See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter: Anläggningsservice
Beskrivning: Upphandlingen avser ett åtagande avseende anläggningsservice av Sunets anläggningar inkl. anläggningsutrustning för datacenter. Tjänsten delas in in enligt följande: Bastjänst (med ingående stödtjänster), Preventiv service av anläggning(ar) och anläggningsutrustning, Felavhjälpande underhåll (inkl. akutservice och korrektiv service), Planerade aktiviteter, Försäljning av relevant utrustning.
Intern identifierare: 2.5-2024-05970
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000