2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL Måleriprodukter för löpande underhåll
Beskrivning: Avtalet omfattar tillhandahålla och leverera måleriprodukter efter avrop. Avtalstiden är 2026-04-01 – 2028-03-31 med option på 1 + 1 år. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44812400 Material för målning och tapetsering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121364:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 39224210 Målarpenslar, 44831000 Mastix, spackel och kitt, 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1 + 1 år