2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stansrobotar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid NFC i Linköping. Avtalet omfattar leverans av två (2) stansrobotar för stansning av saliv- och blodprov avsatta på dna-provpapper. Robotarna kommer att placeras på rutin laboratoriet för DNA-analys.
Intern identifierare: A088.576/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stansrobotar