785890-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter automation och programmering för processystem
Referensnummer: 23-0049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för tjänster rörande tekniska konsulter automation och programmering för processystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71356000 Tekniska tjänster, 72240000 Systemanalys och programmering, 72243000 Programmeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen