2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsult delprojektledare mät i Projekt spår- och växelbyte Kil-Torsby
Beskrivning: Resurs- och kompetenskonsult Projekt spår- och växelbyte Kil-Torsby är i behov av en delprojektledare mät för att säkerställa att alla mätarbeten utförs på rätt sätt. Primär kontaktperson, namn och e-postadress Jörgen Olofsson, UHmrjv,jorgen.olofsson@trafikverket.se Uppskattat värde inklusive optioner; 2 500 000 kr Önskat startdatum (202N-NN) och kontraktstid (X månader/år) 2026-01 2,5 år E-postadress till mig som har fyllt i formuläret jorgen.olofsson@trafikverket.se
Intern identifierare: KOM-419381
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Projekt spår- och växelbyte Kil-Torsby är i behov av en delprojektledare mät för att säkerställa att alla mätarbeten utförs på rätt sätt. Förstärka beställarorganisation för att säkerställa entreprenaden utförs på ett fackmannamässigt sätt samt att följer regelverk som krävs.
Intern identifierare: Resurskonsult delprojektledare mät i Projekt spår- och växelbyte Kil-Torsby